WhatsApp
Bizi Arayın

Op.Dr.Mehmet Gökhan Şahin

vaser liposuction
liposuction

Vaser Liposuction

Vaserlipoliz, yani diğer bir adıyla Vazer Liposuction, temel olarak klasik Lipo ile aynı mantıkta çalışsa da, uygulanış sırasındaki kullanılan ultrasound teknolojisi ile yanına birçok artı katarak klasik Lipo’dan ayrılıyor.
Peki, bu ultrasonik liposuction, yağ dokusuna nasıl etki ediyor?

Vaser Lipo’nun en önemli özelliği, bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, dolgu olarak kişinin kendi vücudunda yeniden kullanılabiliyor.

Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor. Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik high defination olarak da adlandırılan Vaser Liposuction’da (vaser hi def) baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmek de mümkün oluyor. Vaser hidef lipo ile yağ aldırma işleminde kişinin vücuduna istediği kıvrımlı ya da kaslı görünüm de oluşturulabiliyor.

Vaser Liposuction ile hem daha düz bir karna sahip olabilir, hem de karın bölgenizden alınan fazla yağ hücrelerini göğüslerinize dolgunluk vermek, bacaklarınızdaki eğriliği gidermek, yüzdeki çizgilerinizi doldurmak ya da dudaklarınızı dolgunlaştırmak için kullanabilirsiniz. Yani bir yandan incelip, bir yandan da gençleşebilmek Vaser Lipo ile mümkün. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu dolguların ortalama %30 kadarı, uygulandığı alanda ömür boyu kalıcıdır

Vaser Liposuction’ın Diğer Benzer İşlemlerden Farkı Nedir?

Vaserlipoliz yönteminin bir diğer önemli avantajı, kişinin çok daha az ağrı hissetmesi ve cilt yüzeyinde minimum düzeyde morluk oluşması. Vaser lipo sonrası iyileşme döneminde kişi, sosyal hayatına çok hızlı bir şekilde dönebilir. İyileşme dönemi kısa ve sonuçları oldukça etkilidir. Vazer Liposuction dışındaki birçok yöntem, yağ alımı sırasında şiddetli morluk ve ödeme neden olabilirler. Vaser lipoliz uygulaması ile yağ dokusu ultrasound ile sıvılaştırıldığı için çok daha kolay ve zahmetsizce alınır. Vaser lipo sonrası kişi, doktorunun kararıyla bir ay sonra hafif spor yapmaya başlayabilir.

Detaylı Bilgisi İçin;

    Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

    Vaser Liposuction sadece tek bir alana uygulanabileceği gibi, birkaç problemli bölgeye aynı anda kombine bir şekilde de uygulanılabilir. Erkeklerde meme dokusunun fazla gelişmesi de, vaser liposuction ile jinekomasti yapılarak kolay ve etkili şekilde tedavi edilmektedir. Kadınlarda ise en sık tercih edilen bölgeler karın, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. Vaser istenmeyen yağların birikmiş olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüsler bunlara örnek olarak sayılabilir. Eğer tek ve küçük bir alan yapılacaksa sınırlı uyuşturma tercih edilebilir. Ancak geniş bir alanda uygulanacaksa hastaya sedasyon ya da genel anestezi uygulanır.

    Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

    Vaser Liposuction sonrası hastamızdan korsesini 3 hafta boyunca kullanmasını isteriz. Morlukların şiddeti hafiftir ve çok hızlı iyileşir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi, iyileşme döneminde vücut bir miktar ödem toplayabilir. Ancak vaser lipo yaptıranlar, ilk haftadan sonra ödemlerin inmesiyle incelme etkisini görür ve bu etki 10. günden itibaren oturur. En sık sorulan sorulardan biri de “Bu ameliyat yazın olmak için uygun mudur” şeklindedir. Aslında her operasyon, her mevsim yapılabilir. Hava şartları iyileşme dönemine pozitif ya da negatif bir etki yapmaz. Ancak Vaser Liposuction sonrası korse kullanımı, aşırı sıcaklarda dış mekanda bulunmak zorunda kalan hastalar için sıkıntılı olabilir. Eğer yazın vaser lipo olanlar, iyileşme dönemini serin bir ortamda geçirecekse, işlemin yazın yapılmasında da hiçbir mahsur yoktur.