WhatsApp
Bizi Arayın

Op.Dr.Mehmet Gökhan Şahin

burun estetiği
burun estetiği

Piezo Burun Estetiği

Piezo burun estetiğinde, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak burun kemiklerinin şekillendirilmesi sağlanır. Teknolojinin estetik güzellik dünyasına bir armağan olarak kabul edilebilecek bu cihazın en önemli özelliği, yumuşak dokuları, kasları, damarlara hiç dokunmadan sadece kemiği hedef alarak çalışmasıdır. Doku seçme özelliği, kemiklerin çevresindeki diğer dokulara zarar vermez, bu sayede daha az kanama oluşur. Bu cihazla burun kemiğine şekil vermek hem daha pratik, hem daha az riskli, hem de daha pürüzsüzdür.

Çekiç ve keski gibi burunda büyük travmalara yol açan aletler, burun kemiği kırılmadan şekillendirildiği için kullanılmaz. Operasyon sonrasındaki iyileşme süresi oldukça hızlı ve konforludur.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Piezo yönteminde piezo cihazı oluşturulan elektrik akımının ultrasonik ses dalgalarına çevrilmesi sayesinde burun kemiği kırılmadan düzeltme sağlanır. Piezo ile gerçekleştirilen burun ameliyatlarındaki en büyük fark kemik dokuya müdahale şeklidir. Piezo kemik dokuya mümkün olduğunca hassas bir şekilde müdahale eder. Böylelikle ameliyat esnasında oluşacak ödem, kanama ve istenmeyen pürüzlerin önüne geçilmiş olunur. Diğer avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Hekim açısından kullanım kolaylığı
  • Piezo teknoloji sayesinde daha hassas, ince ve zarif bir burunun oluşturulması
  • İyileşme sürecinin diğer yöntemlere göre çok daha hızlı olması
  • Travma yaratmadan müdahale edildiği için morluk ve şişliklerin çok az oluşması

Piezo burun estetiği, daha önceden burun estetiği ameliyatı geçirmiş fakat evizyona ihtiyaç duyan hastalarda da güvenle kullanılabilmektedir.

Detaylı Bilgisi İçin;

    Piezo Burun Estetiğinin Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

    Piezo burun estetiği ameliyatından sonra hastaların oldukça merak ettiği konulardan biri, operasyon sonrasında burnun içine yerleştirilen tamponların nefes almaya olan etkisidir. Piezo yönteminden sonra uygulanan tamponlar silikon yaprak biçimindedir. Oluklu bir yapıya sahip olduklarından dolayı hastanın rahat bir şekilde nefes alıp vermesine olanak tanır. Ameliyat sonrasında hastaların 1 gün boyunca hastanede kalması gerekebilir. 1 hafta sonrasında yerleştirilen tamponlar çıkartılır ve hasta normal yaşantısına yeniden şekillendirilmiş burnu ile devam edebilir. 2 ay boyunca hastanın deniz ya da havuza girmemesi gerekmektedir. Ayrıca 6 ay boyunca gözlük kullanmamaları da tavsiye edilmektedir.