WhatsApp
Bizi Arayın

Op.Dr.Mehmet Gökhan Şahin

Genital Estetik
Genital Estetik

Labioplasti

Genital Estetik diğer adıyla Labioplasti vajina girişindeki küçük dudakların (labium minus) estetik olarak düzeltilmesi amacı ile yapılır. Normal doğum, bünyedeki kilo değişiklikleri, genetik yapı gibi sebeplerden dolayı vajina dudakları büyüyebilmektedir. Labioplasti ameliyatı ile vajina dudaklarındaki fazlalık alınır ve estetik bir görünüm kazandırılır.

Ameliyat Sonrası

İyileşme süreci sonunda herhangi bir iz kalmamaktadır. Doktor tarafından önerilen temizlik yöntemleri ile bakım yapılması önemlidir.

Tedavi Hakkında

 • Kalma Süresi: 1 gün
 • İşlem Süresi: 1 saat
 • Sosyal Yaşantıya Dönüş: Dikiş alınmasına gerek yoktur; 1 günde sosyal yaşantıya dönülebilir.
Detaylı Bilgisi İçin;

  Vaginoplasti

  Vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti; vajinanın sıkılaşmasını ve toplanmasını sağlayan cerrahi bir girişimdir. Vajen daraltma ile fazla olan vajinal derinin cerrahi olarak çıkartılması ve vajinayı çevreleyen yumuşak doku ve kasların sıkılaştırılması sağlanır. Vajina gevşemesi, yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Ameliyat ile; cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir.

  Tedavi Hakkında

  • Kalma Süresi : 1 gün
  • İşlem Süresi : 1.5 – 2 saat
  • Sosyal Yaşantıya Dönüş : Dikiş alınmasına gerek yoktur; 1 – 2 günde sosyal yaşantıya dönülebilir.